Неділя, 05.05.2024, 13:40Приветствую Вас Гость | RSS
ФІЗИКА В ШКОЛІ
Меню сайта
Категорії розділу
КАБІНЕТ ФІЗИКИ [20]
Календарне планування [9]
ЗАДАЧІ [48]
Статті та новини [221]
Нормативно-правова база [11]
ДПА [3]
ЗНО [1]

Каталог статей


Главная » Статьи » КАБІНЕТ ФІЗИКИ

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ДЕМОНСТРАЦІЙНИХ ДОСЛІДІВ НА УРОКАХ ФІЗИКИ
ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ДЕМОНСТРАЦІЙНИХ ДОСЛІДІВ НА УРОКАХ ФІЗИКИ

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1.      До проведення демонстраційних дослідів на уроках фізики допускаються педагогічні працівники старші за 18 років, які пройшли інструктаж з охорони праці, медичний огляд і які не мають протипоказаньза станом здоров'я. Учні до підготовки і проведення демонстраційних дослідів з фізики не допускаються.
1.2.      Особи, допущені до проведення демонстраційних дослідів з фізики, повинні дотримуватись равил внутрішнього трудового розпорядку, розкладу навчальних занять, установлених режимів праці й відпочинку.
1.3.      Демонстраційні досліди з фізики для учнів проводяться тільки в присутності вчителя. Проведення дослідів у присутності лише лаборанта забороняється.
1.4.      При проведенні демонстраційних дослідів з фізики можлива дія на учнів таких небезпечних шкідливих виробничих чинників:
•          ураження електричним струмом при роботі з електроустановками;
•          термічні опіки при нагріванні рідин і різних фізичних тіл;
•          порізи рук при недбалому поводженні з лабораторним посудом і приладами зі скла;
•          виникнення пожежі при неакуратному поводженні з легкозаймистими і горючими рідинами.
1.5.      При проведенні демонстраційних дослідів з фізики повинні використовуватися такий спецодяг засоби індивідуального захисту: халат бавовняний, діелектричні рукавички, покажчик напруги, ін.трумент з ізольованими ручками, діелектричний килимок.
1.6.      Кабінет фізики повинен бути укомплектований медаптечкою з набором необхідних медикаментів перев'язувальних засобів відповідно до додатку 5 Правил щодо надання першої допомоги при травмах.
1.7.      При проведенні демонстраційних дослідів з фізики необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки, знати місця розташування первинних засобів пожежогасіння. Кабінет фізики повинен бути владнаний первинними засобами пожежогасіння: вогнегасником пінним, вогнегасником порошковим або вуглекислотним, ящиком з піском і накидкою з вогнезахисної тканини.
1.8.      Про кожен нещасний випадок постраждалий або очевидець нещасного випадку зобов'язаний негайно повідомити адміністрацію навчального закладу. При несправності устаткування, пристосувань й інструмента припинити роботу й повідомити про це адміністрацію навчального закладу.
1.9.      При проведенні демонстраційних дослідів дотримуватися правил носіння спецодягу, користування засобами індивідуального захисту, особистої гігієни, утримувати в чистоті робоче місце.
1.10.    Особи, які допустили невиконання або порушення інструкції з охорони праці, притягуються до дисциплінарної відповідальності відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку і, за необхідності, позачергової перевірки знань норм і правил з охорони праці.

2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ

2.1.      Одягти спецодяг, при роботі з електроустановками підготувати засоби індивідуального захисту.
2.2.      Підготувати до роботи необхідне устаткування і прилади, перевірити їх справність, переконатися в наявності заземлення електроустановок.
2.3.      Ретельно провітрити приміщення кабінету фізики.

3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ

3.1.      При роботі з приладами зі скла застосовувати скляні трубки з оплавленими краями, правильно підбирати діаметри гумових і скляних трубок при їх з'єднанні, а кінці змочувати водою, гліцерином або змащувати вазеліном.
3.2.      Отвір пробірки або шийку колби при нагріванні в них рідини направляти убік від себе і тих, хто присутній на занятті, не допускати різких змін температури і механічних ударів.
3.3.      При роботі, якщо є вірогідність розриву посудини внаслідок нагрівання, нагнітання або відкачування повітря, на демонстраційному столі з боку тих, хто навчається, необхідно встановлювати захисний екран з оргскла, а вчитель (викладач) повинен надіти захисні окуляри.
3.4.      Не брати прилади з гарячою рідиною незахищеними руками, а також закривати посудину з гарячою рідиною притертим корком до її охолодження.
3.5.      Не перевищувати межі допустимих швидкостей обертання при демонстрації відцентрової машини, універсального електродвигуна, диска, що обертається, та ін., указаних у технічних описах, стежити за справністю всіх кріплень у цих приладах. Для унеможливлювання травмування учнів, присутніх під час уроку, на демонстраційному столі необхідно встановлювати захисний екран з оргскла.
3.6.      При вимірюванні напруги і струмів вимірювальні прилади під'єднувати провідниками з надійною ізоляцією, забезпеченими наконечниками. При збірці схеми джерело струму підключати в останню чергу.
3.7.      Заміну деталей, а також вимірювання опорів у схемах навчальних установок проводити тільки після її відключення і розрядження конденсаторів за допомогою ізольованого провідника.
3.8.      Не вмикати без навантаження випрямлячі і не робити перемикань у схемах при ввімкненому живленні.
3.9.      Не допускати прямого попадання в очі вчителя (викладача) і учнів світла від електричної дуги, проекційних апаратів, стробоскопа і лазера при демонстрації їх роботи.
3.10.    Не залишати без нагляду ввімкнені в мережу електричні пристрої і прилади.

4. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ

4.1.      Відключити електричні пристрої і прилади від джерела електроживлення.
4.2.      Привести в порядок робоче місце, прибрати устаткування і прилади в лаборантську в шафи.
4.3.      Зняти спецодяг і ретельно вимити руки з милом.
4.4.      Ретельно провітрити приміщення кабінету фізики.

5. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

5.1.      При виявленні несправності в роботі електричних пристроїв, негайно припинити роботу і відключити джерело електроживлення. Роботу продовжувати тільки після усунення несправності.
5.2.      При короткому замиканні в електричних пристроях і їх загорянні негайно відключити їх від мережі, евакуювати учнів із кабінету, повідомити про пожежу в найближчу пожежну частину і розпочати гасіння вогнища спалаху за допомогою вуглекислотного (порошкового) вогнегасника або піском.
5.3.      При розливанні легкозаймистої рідини і її займанні вивести всіх учнів із кабінету, повідомити про пожежу в найближчу пожежну частину і розпочати гасіння осередку спалаху за допомогою первинних засобів пожежогасіння.
5.4.      У випадку, якщо розбився лабораторний посуд або прилади зі скла, не збирати їх уламки незахищеними руками, а використовувати для цієї мети щітку й совок.
5.5.      При отриманні травми надати першу допомогу потерпілому, повідомити про це адміністрацію навчального закладу, за необхідності відправити потерпілого до найближчої лікувальної установи.
Категория: КАБІНЕТ ФІЗИКИ | Добавил: UAR125 (08.01.2012) | Автор: UAR125 E
Просмотров: 4022 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поділитися
Друзі сайта
  • Біологія для школи
  • Заработок в интернете
  • ИКОНЫ БИСЕРОМ
  • osvitabuk.at.ua
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • КАЛЕНДАР
    Календар України. Українське ділове мовлення
    Пошук
    %