Неділя, 12.05.2024, 18:50Приветствую Вас Гость | RSS
ФІЗИКА В ШКОЛІ
Меню сайта
Категорії розділу
КАБІНЕТ ФІЗИКИ [20]
Календарне планування [9]
ЗАДАЧІ [48]
Статті та новини [221]
Нормативно-правова база [11]
ДПА [3]
ЗНО [1]

Каталог статей


Главная » Статьи » Статті та новини

В уряді думають, як зменшити зарплати освітян

В уряді думають, як зменшити зарплати освітян

У Кабінеті Міністрів розглядають питання ухвалення постанови, яка може суттєво погіршити умови оплати праці працівників галузі освіти

Про це повідомила голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич на своїй сторінці у Facebook, посилаючись на експертні висновки представників освітніх профспілок. Також депутат звернулася до прем’єр-міністра щодо необхідності внесення коректив до проекту урядової постанови.

"До мене, як голови Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти, звернулися представники профспілок працівників освіти і науки стосовно загроз, які містить у собі проект постанови Кабінету Міністрів України "Про вдосконалення умов оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери". За їх висновками, окремі нововведення, передбачені постановою, призведуть до суттєвого погіршення умов оплати праці працівників галузі освіти",- йдеться у запиті голови комітету до прем’єра Азарова.

Гриневич зазначає, що у разі прийняття постанови у нинішній редакції працівники галузі освіти щомісяця втрачатимуть: вчителі - від 294 грн до 361 грн (за скасування надбавки за престижність педагогічної праці), від 54 грн до 143 на окладі (надбавка за педагогічні звання); бібліотечні працівники – від 737 до 903 грн та інше.

"Ризики проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про вдосконалення умов оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" повністю нівелюють його переваги", - наголошує Гриневич.

Особливо це стосується оплати праці освітян м. Києва, де, наприклад, доплати за наукові ступені та вчені звання здійснюються у граничному розмірі.

Голова комітету зазначає, що у проекті вищезазначеної постанови необхідно передбачити та зберегти виплату надбавки у розмірі 20 % посадового окладу педагогічним працівникам; підвищення посадових окладів за звання "учитель-методист", "викладач-методист" - 15 % посадового окладу; "старший вчитель", "старший викладач", "вихователь-методист", "педагог–організатор-методист", "старший вожатий-методист", "практичний психолог-методист", "керівник гуртка-методист", "старший вихователь" - 10 % посадового окладу тощо.

"З метою соціально-економічного захисту працівників галузі освіти прошу врахувати експертні висновки представників профспілок працівників освіти і науки та внести корективи до проекту постанови на етапі її розробки", - наголошує голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілія Гриневич у звернені до прем’єра Миколи Азарова.

Уряд не враховує пропозицій профспілок щодо зарплат освітян

У профспілках заявляють, що уряд не враховує їх пропозиції щодо забезпечення законодавчо встановленого рівня оплати праці педагогічних працівників.

Про це йдеться у листі Спільного представницького органу об’єднань профспілок до Міністерства соціальної політики. У СПО зазначають, що розглянули доопрацьований проект постанови Кабінету Міністрів України "Про вдосконалення умов оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" та звертають увагу на ігнорування позицій профспілок з цього питання.

"Звертаємо увагу на те, що в вище зазначеному проекті постанови не враховано завдання, визначене в щорічному посланні Президента України "Про внутрішнє та зовнішнє становище в Україні на 2013 рік", щодо подальшого вдосконалення Єдиної тарифної сітки та відповідного підвищення доходів працівників бюджетної сфери згідно з Концепцією удосконалення оплати праці працівників бюджетної сфери, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19 січня 2011 року, а також більшість пропозицій профспілок", - йдеться у зверненні до Мінсоцполітики.

У профспілці наголошують, що не враховано пропозиції щодо встановлення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду не нижче мінімальної заробітної плати, забезпечення законодавчо встановленого рівня оплати праці педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників із застосуванням відповідних коефіцієнтів підвищення їхніх посадових окладів та ставок заробітної плати тощо.

"В черговий раз наполягаємо на проведенні галузевих консультацій з представниками профспілок за участю відповідних галузевих міністерств під головуванням Мінсоцполітики України або громадського обговорення зазначеного проекту. Пропозиція провести зазначені консультації пов’язана з необхідністю отримання від урядової сторони інформації про причини неврахування профспілкових пропозицій та додаткового аргументування профспілковою стороною своїх позицій", - наголошують у профспілці.

"Враховуючи вищенаведене, СПО об’єднань профспілок не погоджує проект постанови Кабінету Міністрів України «Про вдосконалення умов оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери", - йдеться у листі.

Як відомо, минулого тижня голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич, посилаючись на експертні висновки представників освітніх профспілок, повідомила про те, що у Кабінеті Міністрів розглядають питання ухвалення постанови, яка може суттєво погіршити умови оплати праці працівників галузі освіти.

За матеріалами сайту:  Освіта

Категория: Статті та новини | Добавил: UAR125 (28.06.2013)
Просмотров: 786 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поділитися
Друзі сайта
  • Біологія для школи
  • Заработок в интернете
  • ИКОНЫ БИСЕРОМ
  • osvitabuk.at.ua
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • КАЛЕНДАР
    Календар України. Українське ділове мовлення
    Пошук
    %