П`ятниця, 22.11.2024, 01:48Приветствую Вас Гость | RSS
ФІЗИКА В ШКОЛІ
Меню сайта
Категорії розділу
КАБІНЕТ ФІЗИКИ [20]
Календарне планування [9]
ЗАДАЧІ [48]
Статті та новини [221]
Нормативно-правова база [11]
ДПА [3]
ЗНО [1]

Каталог статей


Главная » Статьи » Статті та новини

Через тиждень до Марса долетить новий робот НАСА

Через тиждень до Марса долетить новий робот НАСА

Марсіанська наукова лабораторія "Цікавість" (Mars Science Laboratory Curiosity) - дивовижний апарат НАСА, схожий на корабель інопланетян, включивши на декілька секунд двигуни, скорегував свою траєкторію так, щоб точніше "прицілитися" до місця передбачуваної посадки. Можливо, що це останнє коригування перед спуском, наміченим на 6 серпня цього року.

Mars Science Laboratory Curiosity була запущена американцями 26 листопада 2011. На борту - однойменний самохідний робот. У нього шість коліс. Як і в попередників - самохідних апаратів Spirit і Opportunity, які зараз перебувають на Марсі. А останній - так ще й у робочому стані. Але Curiosity набагато більшими. Розміром з невеликий автомобіль. Важить майже тонну, в довжину - близько 3 метрів. Він і набагато вище своїх побратимів. Оснащений спеціальною рукою, яка може піднімати телекамеру. Відповідно, кращий буде огляд, гарніші пейзажі, передані на Землю.


Коштує новий марсохід більше 2 мільярдів доларів. Працювати буде не від сонячних батарей. Його джерело енергії - плутоній.

Якщо висадка пройде успішно, то цікавий робот проїде не менше декількох десятків кілометрів. Спробує знайти воду. А якщо пощастить, то і сліди органічного життя. Ну, або її саму. Якщо зовсім уже пощастить.

Іншими словами, "Цікавість" повинен дати відповідь на риторичне питання "Чи є життя на Марсі?". Ну, або хоча б "Чи було життя на Марсі?" Дати так, щоб не відповідати надалі: "Наука не в курсі!"

Необхідне обладнання на борту є - десять наукових приладів, включаючи російський нейтронний детектор, призначений для пошуків прихованої під шаром грунту води.

Curiosity оснащений і телекамерами. Шукати життя робот буде в кратері Гейла. Цей район обраний за різноманітність природних умов.

Діаметр кратера Гейла близько 150 кілометрів. Розташований він в районі марсіанського екватора. Опущений на 5 кілометрів щодо навколишнього ландшафту. І вважається найбільш перспективним в сенсі води і органіки.

- Він знаходиться дуже низько, - пояснював вибір мети Джон Гроцінгер (John Grotzinger) - учасник проекту від Каліфорнійського технологічного інституту. - А вода, як відомо, тече вниз.

В районі кратера виявлено породи, схожі на осадові. І речовина, що нагадує глину.

І як кажуть фахівці, якщо вже шукати десь сліди стародавніх марсіанських озер, то тут.

Вчені вважають, що марсіанський клімат колись був теплим і вологим. Але змінився на сухий і холодний майже два мільярди років тому. На Землі тоді з'явилися перші водорості і багатоклітинні організми.

Не виключено, втім, що якісь трагічні події, які погубили Марс, відбулися набагато пізніше. На що, можливо, і вказують сліди, схожі на відкладення озер. Нібито ці озера висохли зовсім недавно. Але перш деякі могли вміщати по кілька сотень кубічних кілометрів води.

- Кратер Гейла має найкращу з усіх виявлених на сьогодні структур, які свідчать про його ймовірне органічне походження в минулому, - говорить Девід Блейк, фахівець НАСА. - Гадаю, що для аналізу Червоної планети саме це місце є ідеальним.

Фантастична посадка

„Тарелочную” форму Марсіанської наукової лабораторії надає тепловий захист, що закриває спускний апарат і прикріпленого до нього самохідного робота. Вхід в атмосферу Марса намічений на висоті 21 кілометр. Тут від'єднається верхня частина, почнеться аеродинамічне гальмування. Апарат буде маневрувати, просуваючись в горизонтальній площині, за рахунок своєї тарілковий форми. На висоті 11 кілометрів і при швидкості приблизно в 1500 кілометрів на годину розкриється "надзвуковий" парашут.

На висоті близько півтора кілометрів відокремиться дно. З "тарілки" вилетить спускний апарат. Він зависне завдяки ракетних двигунів в декількох метрах від поверхні. І на тросах опустить робота. Потім полетить геть - подалі від місця посадки.

За фантастичним процесом, який за планами повинен зайняти всього 7 хвилин, буде стежити з орбіти іншого марсіанський апарат НАСА "Одіссей" (Mars Odyssey) - один з найстаріших на Червоній планеті. Він прибув туди ще в 2001 році. І до цих пір працює.

Фахівці скоригували і його орбіту, так щоб "Одиссей" міг приймати сигнали з Марсіанської лабораторії. За розрахунками він буде над нею через дві хвилини після посадки.

Посадку в прямому ефірі обіцяє транслювати НАСА на своєму сайті.

Категория: Статті та новини | Добавил: UAR125 (04.08.2012)
Просмотров: 823 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поділитися
Друзі сайта
  • Біологія для школи
  • Заработок в интернете
  • ИКОНЫ БИСЕРОМ
  • osvitabuk.at.ua
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • КАЛЕНДАР
    Календар України. Українське ділове мовлення
    Пошук
    %