Вівторок, 23.10.2018, 05:36Приветствую Вас Гость | RSS
ФІЗИКА В ШКОЛІ
Меню сайта
Категорії розділу
КАБІНЕТ ФІЗИКИ [20]
Календарне планування [9]
ЗАДАЧІ [48]
Статті та новини [180]
Нормативно-правова база [11]
ДПА [3]
ЗНО [1]
НЕ ПОСПІШАЙ
Статистика
Счетчик тИЦ и PR
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
ПОГОДА

Каталог статей


Главная » Статьи » КАБІНЕТ ФІЗИКИ

Стан охорони праці в кабінеті фізики.

Наявність інструкції з охорони праці (У кабінеті повинні бути інструкції з охорони праці при роботі в кабінеті фізики, при проведенні демонстраційних дослідів, при проведенні лабораторних робіт і лабораторного практикуму, які затверджуються керівником закладу освіти, профспілковим комітетом і переглядаються не рідше одного разу на 3 роки).

Наявність і заповнення журналу реєстрації інструктажу з охорони праці. (Журнал оформляється при проведенні з учнями гурткової роботи або факультативних занять).

Наявність і укомплектованість аптечки. (Мед аптечка повинна бути укомплектована відповідно до додатка 5 Правил з техніки безпеки для кабінетів (лабораторій) фізики, у якій повинен бути опис медикаментів. На упаковках медикаментів проставляється порядковий номер відповідно до опису. На дверцятах аптечки або поруч із нею вивішується коротка інструкція з надання першої допомоги при травмах, а також адреса й номер телефону найближчої лікувальної установи).

Укомплектованість і розміщення меблів у кабінеті. (Кабінет комплектується столами учнівськими й стільцями 4,5 й 6 ростових груп у наступному співвідношенні: 4 група - 30%, 5 група - 60%, 6 група - 10%. Учнівські меблі повинні мати колірне маркування по ростовим групам. Демонстраційний стіл повинен бути встановлений на подіумі висотою 10-20 см на відстані, не менше 1 м від класної дошки. Відстань між переднім краєм подіуму й передніх учнівських столів повинна бути не меншою 80 см. Відстань від зовнішньої й внутрішньої стін до столів учнів повинне бути не меншого 0,5 м).

Устаткування радіаторів і трубопроводів опалювальної системи діелектричним (дерев'яним) огородженням.

Величина напруги, що подається на робочі столи учнів.

(Подана напруга повинна бути не більше 42В змінного й не більше 110В постійного струму).

Дотримання норми освітленості в кабінеті. (Найменша освітленість повинна бути: при люмінесцентних лампах - 300 лк (20 вт/кв.м), при лампах накалювання - 150 лк (48 вт/кв.м).

Стан щитів електропостачання. (Корпуси електрощитів повинні бути заземлені мідним або алюмінієвим провідником розтином не менше 4 кв. мм. Електровимірювальні прилади, органи керування повинні бути цілі й справні).

Відсутність приладів й устаткування, заборонених до використання. (У кабінеті забороняється застосовувати: металеву ртуть і прилади із вмістом ртуті, генератори УВЧ на октальних лампах, індукційні котушки ВЕРБ-50, ВЕРБ-100, прилади для демонстрації електроіскрової обробки металів, випрямлячі алюмінієві, котушки Томсона, евдіометри ЗВД, фотореле на фотоопорах, пароутворювачі металеві, прилади для визначення коефіцієнта лінійного розширення металів, електронагрівальні прилади з відкритою спіраллю на напругу змінного струму більше 42В).

Обробка штор затемнення в кабінеті вогнезахисним складом.

Наявність і стан первинних засобів пожежогасіння. (У кабінеті повинні бути хімічний пінний і вуглекислотний або порошковий вогнегасники, ящик з піском, укомплектований совком, щільна мішковина, просочена вогнезахисним складом.

Наявність і стан засобів індивідуального захисту. (У кабінеті повинні бути: діелектричні рукавички, які випробовуються один раз на 6 місяців, інструмент із ізольованими ручками, що випробовується один раз на рік, покажчик напруги, що випробовується один раз на рік, діелектричний гумовий коврик, що щорічно піддається зовнішньому огляду).

Наявність акту-дозволу на проведення занять у кабінеті фізики.

Категория: КАБІНЕТ ФІЗИКИ | Добавил: UAR125 (26.03.2017)
Просмотров: 329 | Теги: праці, фізики., кабінеті, охорони, стан | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поділитися
РЕКЛАМА TAK.RU
Друзі сайта
 • Біологія для школи
 • Заработок в интернете
 • ИКОНЫ БИСЕРОМ
 • osvitabuk.at.ua
 • Официальный блог
 • Сообщество uCoz
 • FAQ по системе
 • Инструкции для uCoz
 • КАЛЕНДАР
  Календар України. Українське ділове мовлення
  Пошук
  %